Restart 360l pod palety

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

smith
nowicjusz
Podziękował: 8 razy

Re: Restart 360l pod palety

Postautor: smith » 2017-12-06, 23:10

.
Michał.Ł pisze:Pierwsze paletki to zawsze cmentarz prędzej czy później albo jakieś gargulce krzywe

Oj prawda. Ale już mam to za sobą.

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: splowa » 2017-12-07, 07:23

[/quote] Wiadomo, że przy KH<4 pH staje się mało stabilne ale nie jest aż tak tragicznie jak piszesz :) 1. Butla CO2 z komputerem sporo pomaga a poza tym mam jeden zbiornik na takiej wodzie i szczególnych wahnięć pH nie zauważyłem. Jak pisałem mogę zrobić każde parametry wody. To jakie będą optymalne?
Jak dobrze kojarzę napisałeś na górze KH 0, a nie 4:) kh 3-4 będzie ok. z tego co się słyszy palety nie bardzo przepadają za CO2. mogą stać się niespokojne. poza tym w naszych akwariach jest tendencja spadkowa PH. jeśli idzie do góry to w akwa masz coś co podnosi twardość. a w innych zbiornikach masz te prosiaki co chcą ciągle jeść mieso ??:)

Trochę w akwarystyce już siedzę. O rybach, zanim wpuszczę, pewnie przeczytam większość tego forum.
przede wszystkich kwarantanna i dezynfekcja starego akwarium :) jak na początku nic nie spaprzesz to jest fajnie :)

Do wpuszczenia ryb jeszcze trochę czasu (ktoś nie chce ładnych tęczanek?:)). Przed zakupem pewnie się tutaj poradzę. Będę szukał czegoś w okolicach Wrocławia/Opola.
na olx wystaw za piwo to pójdą z miejsca :) koło Wrocławia jest sporo ofert sprzedaży wiec spokojnie znajdziesz :)

Michał.Ł pisze:Pierwsze paletki to zawsze cmentarz prędzej czy później albo jakieś gargulce krzywe
Bardzo motywujące :)[/quote]
NIE PRAWDA :) starczy dobrze do tematu podejść :) nawet możesz dobre palety kupić w sklepie zoo :) ale to już musisz dobrze szukać :) moje pierwsze tak kupiłem i porosłu po 18-19 cm :D i w tedy zobaczyłem jak RT sie fajnie wybarwia :) i nic nie musi paść.

Neuro77
nowicjusz
Podziękował: 1 raz

Postautor: Neuro77 » 2017-12-07, 07:55

splowa pisze:Jak dobrze kojarzę napisałeś na górze KH 0, a nie 4:) kh 3-4 będzie ok. z tego co się słyszy palety nie bardzo przepadają za CO2. mogą stać się niespokojne. poza tym w naszych akwariach jest tendencja spadkowa PH. jeśli idzie do góry to w akwa masz coś co podnosi twardość. a w innych zbiornikach masz te prosiaki co chcą ciągle jeść mieso ??:)
Bardzo cenna uwaga. W starych schematach myślowych nie ma mięsa :) Już rozumiem. Co do KH też pisałem o ogólnej zasadzie gdzie 0 jest mniejsze od 4 :) A GH na jakim poziomie będzie optymalne?
splowa pisze:NIE PRAWDA :) starczy dobrze do tematu podejść :) nawet możesz dobre palety kupić w sklepie zoo :) ale to już musisz dobrze szukać :) moje pierwsze tak kupiłem i porosłu po 18-19 cm :D i w tedy zobaczyłem jak RT sie fajnie wybarwia :) i nic nie musi paść.
Hodowli nie planuję, to ma być głównie dekoracyjne akwarium, dlatego na pewno zacznę z młodymi rybami. Przy okazji zapytam czy ok. 10 sztuk to dobra liczba czy za dużo?

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: splowa » 2017-12-07, 08:19

Bardzo cenna uwaga. W starych schematach myślowych nie ma mięsa :) Już rozumiem. Co do KH też pisałem o ogólnej zasadzie gdzie 0 jest mniejsze od 4 :) A GH na jakim poziomie będzie optymalne?[
KH 3-4, GH koło 10, PH 5,5-6,8 pi razy drzwi :) u mnie poniżej 5,5 ph zaczynały się robić ospałe :)

Hodowli nie planuję, to ma być głównie dekoracyjne akwarium, dlatego na pewno zacznę z młodymi rybami. Przy okazji zapytam czy ok. 10 sztuk to dobra liczba czy za dużo?[/quote]

Nooo to problem :D boo młode to straszne porsiaki:) jedzą ciągle ( głownie mięso) ciągle srają :) wiec i ciągle podmieniasz wode :) NAJLEPIEJ ( nie mowie ze koniecznie) jest gołe szkło gdzie łatwo się czyści i nic nie zalega:) jak sie postarasz to 8 - 10 miesięcy i masz fajne 15 cm - 17 cm ryby :)

ja mam 300L akwarium :) i 10 ryb jest ok (znaczy miałem bo teraz stoi na dworze:D ) , ALE... zawsze musi być jakieś ale :D 10 szt fajnie ale takich 10 - 12 cm, później sam stwierdzisz "cenzura ale to akwarium małe" :D
generalnie jeśli upilnujesz jakości wody to i 20 możesz mieć :D:D ale w tedy to już żadna przyjemność :)

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 6 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-07, 20:09

A ja Cie nie de motywuje tylko nastawiam na czarny scenariusz to potem będzie łatwiej. Zrób tak jak splowa pisze i będzie ok. Ja tez teraz zaczynam niedługo z maluchami w gołym szkle 200l bez towarzystwa żadnego. Dodam ze wcześniej też forum czytałem i kwarantanne robiłem i leczenie obsady itp itd. po czym popełniłem jeden drobny ,ale poważny w skutkach błąd i po wszystkim ;D

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: splowa » 2017-12-08, 07:04

człowiek uczy sie przez całe życie :) mnie też czeka zabawa z maluchami :D oczywiście jeśli dno wytrzyma moje wiercenie pod komin :D:D a do tego kiryski już sobie zamówiełm na niedziele wiec trzeba się spinać:D bo w słoikach będe je trzymać :D

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-08, 16:09

jakiego kirysa zamówiłeś ? ten jest ciekawy na dole
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: splowa » 2017-12-08, 18:55

Nie będę dawał 20 zł za kirysa :p zamówiłem sobie 5 pand i 10 spiżowych :)

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-08, 19:08

z tanich kirysów ,a też ciekawych polecam Brochisy- szmaragdowe młode są zielonkawe w świetlówce aquastra fajnie to wygląda ;) i wbrew pozorom dobrze znoszą podnoszenie temperatury. Pandy też mam ale brochisy robią dużo lepsza robotę. Szczególnie w nocy kopią w piachu jak szalone ;)

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: splowa » 2017-12-08, 19:26

nie spotkałem jeszcze takich :) a te mam zamówione z wrocławia ( mieszkam pod poznaniem) za połowce ceny w mojej okolicy:) i jeszcze ni prawie pod drzwi przywiezie :)

Neuro77
nowicjusz
Podziękował: 1 raz

Postautor: Neuro77 » 2017-12-08, 22:22

Powodzenia Panowie. Wiem, że wielu lubi kiryski, ja uważam je za rybie szczury ale co kto lubi :)

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: splowa » 2017-12-09, 09:21

Tak jak mówisz kolego :) kto co lubi :) mnie się podobają jak pomykają po dnie :)

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-09, 18:54

ja wrzuciłem bo zawsze miałem pstre kiryski i albinosy znudziły mi się wiec wrzuciłem jakieś nowe gatunki. Co nie zmienia faktu , że w następnym akwarium z paletkami będą same paletki tak jak u Aśki. Każdy trzyma to co mu się podoba na tym to polega ;)

Wróć do „Dyskowce”