Moje palety, Pomoc w nowym zbiorniku.

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

83zygmunt
nowicjusz
Podziękował: 1 raz

Re: Moje palety, Pomoc w nowym zbiorniku.

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-05, 22:13

Niestety nie posiadam Jeszcze mikroskopu A nie chce czekać aż bo zakupie szkoda ryb chodzi o to że chowają się po kątach choć wiem że to może być aklimatyzacji Ale nie chcantez jesc jak to na paletki a dziś zauważyłem ze jedną z nich robiła dużą "kupe" jakby zatwardzenie A i siedzą pod korzeniem może je odrobaczyc MLP profilaktycznie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 29 razy

Postautor: Coari » 2018-01-05, 23:52

Skoro nie wiesz co rybom dolega to po co traktować je zaraz chemią? Jak sie kupuje tak małe ryby to po pierwsze kupujemy 8-12 sztuk (akurat miałeś 8 więc to nie powinno byc problemem), po drugie wrzucamy je na czyste szkło, dbamy o czystośc i dobrze karmimu a problemów nie będzie. Moim zdaniem tym rybom nie odpowiada wystrój zbiornika. Może światło jest za mocne, ryby pewnie były trzymane na hodowli bez swiatła.

joker
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 13 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: joker » 2018-01-06, 12:08

Coari pisze: [...] Moim zdaniem tym rybom nie odpowiada wystrój zbiornika. [...]

Tak, pewnie mają inny gust :lol:

Zygmunt albo jesteś dzieciakiem albo robisz z siebie nieporadnego dzieciaka. Jak nie masz mikroskopu to idziesz do weterynarza z kupą, z syfem z filtra i jak Ci nie szkoda ryby to z rybą do pokrojenia.

Ale w pierwszej kolejności wywal wszystko z akwarium. Jak ryby nie mają kryjówek to szybciej rozpłyną się po akwarium i zaczną pobierać pokarm.
Jak na badaniu wyjdzie, ze masz problem to powinieneś zacząć od odkażenia wszystkiego. Przełożyłbym na 3 dni ryby do innego zbiornika. W tym czasie zrobił restart - odkaził zbiornik, filtry, wygotował podłoże, rośliny wymoczył w nadmanganianie potasu. Po 3 dniach lejesz wodę, i wpuszczasz ryby ryby na gołe szkło i zaczynasz odpowiednie leczenia. Jak nic im nie dolega to futrujesz i dokładasz najpierw piasek, później powoli rośliny itd.

Prościej się nie da.

83zygmunt
nowicjusz

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-09, 22:08

"Coari" zgadza się ryby były bez światła i hodowcy .
"Joker" jak poszedłem do weterynarza aby mi przepisał metro i powiedziałem że dla ryb to zrobił takie zdziwienie ze mało brakło to gałki by mi wypadły A jak zapytałem o mikroskop do czego inaby coś sprawdziła to oni się takim czymś nie zajmują taki weterynarz i nie chciało mi się komentować tego
Jak na razie plywaja nic nie dawałem z chemi jedza Ale słabo jak na paletki na dzień wyłącza jedna lampe i zostawię czysta szklo
A czy ona z czasem się przyzwyczaja ? Może będę z czasem powoli zwiększył światło
A jeśli chodzi o rosliny to czy mogę je wrzucić w doniczkach ?

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2018-01-09, 23:09

Rosliny w doniczkach będą mogą być. Zaopatrz się w doniczkowca. Kazde ryby to jedzą aż im się uszy trzęsą.

83zygmunt
nowicjusz

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-10, 12:05

Ok w takim razie z akwarium leci wszystko rosliny w doniczki ryby do innego akwa wszystko odkaze perhydrolem Nowa woda mieszana RO z kranowa i ryby spowrotem jak dlugo mam je trzymać tak bez niczego A w sumie po czym stwierdzić ze mogę coś dołożyć np.podłoże oczywiście stopniowo ?
A czy jak będą w mniejszym akwa 112 czy może warto im zrobić odkazanie MLP zanim woda sobie odstanie w dużym zbiorniku A i chce jeszcze przy okazji przywiesc 3 sztuki ryb oczywiście od tego samego hodowcy z Chorzowa może słyszeliście

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2018-01-10, 14:26

Ryby trzymaj w akwarium bez podloza az wyrosna do 12-13cm. Codzienne czyszczenie dna, podmiany i karmienie. Leki mozesz im podac w pokarmie, najlepiej nasaczyc doniczkowce. Jesli ryby jedza slabo to w pierwszej kolejnosci podalbym im tylko metronidazol w pokarmie przez 3-4 dni z rzedu. Mozesz podniesc tez temperature do 33 stopni przez te kilka dni.

Nie ma jednego slusznego sposobu na podanie lekow/odrobaczanie.

Najwazniejsze ze zdecydowales sie dac im zbiornik bez podloza.

agata54
nowicjusz

Postautor: agata54 » 2018-01-11, 11:17

Że się wtrącę z taką uwagą wcześniej pisałeś że jedna z ryb zrobiła kupę jakby miała zatwardzenie tzn. jaką czarną zbitą grubą bo jeżeli tak to raczej świadczy o zdrowiu ryby i nie ma co walić chemii
Tak jak pisał poprzednik ryby do czystego szkła i obserwacja może faktycznie nie pasi im otoczenie hodowcy z oszczędności nie palą światła i u nich w pomieszczeniach jest raczej cisza i spokój
podmiany codzienne wody i futrowanie

83zygmunt
nowicjusz

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-11, 20:11

Tak właśnie taka kupa była jak na złość dziś miały wylądować w 100l Ale zaczęły pływać i nawet zjadły to co dałem masakra :lol: a może wiedzą że miały iść do mniejszego akwa hehe ale i tak nic im to nie pomoże jutro przekładam i zobaczę ich zachowanie w małym akwa A do dużego perhydrol i moje pytania ile mam to dac i jak dlugo czekać do spuszczenia wody ? I rozumie że po tym wszystko do gotowania chodzi mi o wkłady do filtrów i czy woda kranowa z kwasem może być bo z RO musiał bym czekać z 3 dni . A czy doniczki na rośliny muszą być ceramiczna czy jakieś inne tworzywo może być ?

joker
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 13 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: joker » 2018-01-11, 20:37

Nie zapomnij odkazić roślin w nadmanganianie - tabletka na wiadro przez godzinę.

83zygmunt
nowicjusz

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-12, 08:47

Nadmanganian mam sypany nie w tabletkach
Jak długo mają się odkazac rośliny ?

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2018-01-13, 11:24

Jak masz sypany to poszukaj w internecie dawke i dobrze to rozciencz aby roslin nie popalic.

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: bosak5 » 2018-01-15, 00:15

Coari pisze:Jak masz sypany to poszukaj w internecie dawke i dobrze to rozciencz aby roslin nie popalic.

Po co ma szukać jak 1 tabl = 100mg więc jak sypany to waga miligramowa i sobie odważy.
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

joker1980
nowicjusz
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: joker1980 » 2018-01-15, 09:42

Załączam co znalazlem....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

83zygmunt
nowicjusz

Postautor: 83zygmunt » 2018-01-15, 18:03

Dzięki joker

Wróć do „Dyskowce”