Ocena kupionych ryb

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Ocena kupionych ryb

Postautor: Rogas315 » 2019-04-04, 13:08

Chciałbym zapytać o opinię na temat ryb jakie "udało" mi się kupić w Super hodowli w Katowicach. Z uwagi na fakt że mieszkam 300km dalej nie mogłem odebrać ryb osobiście poprosiłem więc właściciela żeby On wybrał mi ładne ryby bez widocznych wad. Zaufałem że gość który chwalił się że 40 lat hoduje dyskowce zna się na rzeczy i na pewno wyśle mi ładne ryby. Za ryby oczywiście sporo zapłaciłem jako pełnowartościowe i dobrze że tylko 6 sztuk wziąłem bo podejrzewam że chyba wszystkie mają wady skrzeli, płetw i budowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rafal11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Re: Ocena kupionych ryb

Postautor: rafal11 » 2019-04-04, 14:34

Rogas315 pisze:Chciałbym zapytać o opinię na temat ryb jakie "udało" mi się kupić w Super hodowli w Katowicach. Z uwagi na fakt że mieszkam 300km dalej nie mogłem odebrać ryb osobiście poprosiłem więc właściciela żeby On wybrał mi ładne ryby bez widocznych wad. Zaufałem że gość który chwalił się że 40 lat hoduje dyskowce zna się na rzeczy i na pewno wyśle mi ładne ryby. Za ryby oczywiście sporo zapłaciłem jako pełnowartościowe i dobrze że tylko 6 sztuk wziąłem bo podejrzewam że chyba wszystkie mają wady skrzeli, płetw i budowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mozna zdjec otworzyć
Dyskowce

rafal11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: rafal11 » 2019-04-04, 18:00

Te ryby sa kiepskiego sortu cialo ryb rosnie ale nie w ta co trzeba strone , oko nie proporcjonalne do budowy ryby to tak na pierwszy rzut oka widac
Dyskowce

Awatar użytkownika
czarny30
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 8 razy

Postautor: czarny30 » 2019-04-04, 19:58

Porażka kolejny Pan Nowicki wcisnął chłam początkującemu brak słów

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 13 razy
Podziękowania otrzymane: 34 razy

Postautor: Coari » 2019-04-05, 01:36

Rogas315 pisze:Chciałbym zapytać o opinię na temat ryb jakie "udało" mi się kupić w Super hodowli w Katowicach. Z uwagi na fakt że mieszkam 300km dalej nie mogłem odebrać ryb osobiście poprosiłem więc właściciela żeby On wybrał mi ładne ryby bez widocznych wad. Zaufałem że gość który chwalił się że 40 lat hoduje dyskowce zna się na rzeczy i na pewno wyśle mi ładne ryby. Za ryby oczywiście sporo zapłaciłem jako pełnowartościowe i dobrze że tylko 6 sztuk wziąłem bo podejrzewam że chyba wszystkie mają wady skrzeli, płetw i budowy.

Pisz kto Ci te ryby sprzedał jako przestroga dla innych.

Kasa wyrzucona w błoto. Najlepiej będzie jak tych ryb się pozbędziesz poprzez eutanazję i nabędziesz normalne ryby bo inaczej to zniechecisz się.

Napisz może jeszze dlaczego wybrałeś tego sprzedawcę i ile płaciłeś za sztukę?

Awatar użytkownika
czarny30
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 8 razy

Postautor: czarny30 » 2019-04-05, 02:09

Chodzi prawdopodobne o Pana Nowickiego jak pisze Super i Katowice

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-05, 06:44

czarny30 jako nagrodę ryby są twoje zapraszam po odbiór ;)
Mieszkam na Podkarpaciu więc poprosiłem szwagra który jechał akurat do Katowic aby przywiózł mi ryby bo chciałem spróbować coś z "profesjonalnej" hodowli. Znalazłem stronę dużej hodowli i zaufałem że osoba z takim doświadczeniem na pewno zna się na selekcji i dostanę ładne rybki, zadzwoniłem nawet do właściciela żeby On wybrał mi ryby bo szwagier się na tym nie zna i oto co dostałem :(
Za ryby płaciłem 35zł sztuka.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 19 razy

Postautor: Pawel M » 2019-04-05, 10:17

cena mała ogólnie za ładną małą rybkę trzeba zapłacić znacznie więcej - 2,3 razy tyle
więc nie wiem czy nie dostałeś trochę tego za co zapłaciłeś

a ryby - no cóż - są cieniutkie, ale nie wiem na co się umawialiście

by obrać stronę w tym sporze musiałbym znać jeszcze zdanie drugiej strony - pozostanę neutralny w temacie

i jeszcze raz napiszę - choć to przewija się w wielu tematach
chcesz coś ładnego to jedź i wybierz - będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-05, 11:26

Umawialiśmy się na ryby pełnowartościowe bez widocznych wad budowy, nie hoduję ryb na wystawy i handel, chciałem poprostu ryby przyzwoite dające radość z ich hodowli ale na moje oko na te trochę żal patrzeć dlatego napisałem wątek czy to nie moja subiektywna opinia.

Uważam że takich ryb wogóle nie powinno się sprzedawać nawet za darmo, myślałem że robi się selekcje i do sprzedaży trafiają tylko ryby pełnowartościowe.

Niestety jak pisałem wcześniej nie każdy ma możliwość odbioru osobistego a w mojej okolicy są tylko 2 małe hodowle w których ryby nie zawsze są. Nie uważam że 35zł to mało, brałem raz ryby z Chorzowa po 30zł też w ciemno i dostałem ryby bez żadnej wady na które miło było popatrzeć.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2019-04-05, 12:00

Skoro już kiedyś brałeś ryby to powinieneś wybrać sam, także częśc winy po Twojej stronie ale oczywiście sprzedawca też przegiął.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 19 razy

Postautor: Pawel M » 2019-04-05, 12:12

wg mnie trochę to wygląda tak - cena = jakość
mała cena, słaba jakość a jaki jest rynek dyskowca w Polsce każdy wie

byłem kilka razy na dużej hodowli i gość miał młodzieniaszki od 20 zł do 150 zł
zapytałem po co trzyma takie koślawe - odpowiedział że niektórych nie stać na wyselekcjonowane ryby i szukają takich po 20 zł więc po co ma te gorsze wyrzucać

i ja to rozumiem - tyle że mi pokazał i te po 20 i te po 150 i kazał samemu wybrać co chcę

nie wiem na co się umawialiście, więc nie obieram strony tak jak pisałem wyżej

jeżdżę sporo po giełdach i tam też z reguły "czempiony" sprzedają w podobnych cenach
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-05, 16:03

Macie rację, niestety znowu potwierdza się zasada że ryby trzeba wybierać osobiście, szkoda że w naszym kraju nie można polegać na uczciwości innych. Podejrzewam że nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni zostałem tak nabity w butelkę bo pewnie większość osób nie ma możliwości osobiście obejrzeć ryby i jest skazane na łaskę sprzedającego, dlatego może warto byłoby zrobić ranking hodowców u których lepiej nie brać ryb wysyłkowo oraz takich uczciwych u których można byłoby brać ryby w ciemno bo nawet na tym forum jest pewnie sporo mniejszych godnych polecenia hodowców którym bardziej będzie zależało na rybach i swojej opinii niż na kasie, a początkujący jak Ja ich jeszcze nie znają.
Nawet jeśli ryba kosztowałaby 150 zł to lepsze to niż mój zakup bo miałbym 2 piękne sztuki a tak zostałem z niczym i pewnie będę musiał jeszcze te ryby uśmiercić :(

lwica79
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: lwica79 » 2019-04-06, 13:09

weźcie pod uwagę jeszcze jedną sprawę.. Nawet kupując rybki osobiście mało kto ma takie oko by w jakieś 15 minut wybrać ze stada sztuki bez wad. Można oczywiście szybko ocenić ogólną jakoś i kondycję, ale pewnych detali przy stadzie często liczącym 100 sztuk + szybki ruch wypłoszonych rybek (widok obcego) + często słabe oświetlenie.. nie da się zauważyć. Dlatego to właśnie sprzedawca powinien mieć ryby odpowiednio posegregowane w zbiornikach i szczerze odpowiadać które są jakiej jakości.
Tak jak Paweł napisał - idzie nawet laik kupić paletki, ma wydzielone i dostaje odpowiedź dlaczego te są po tyle a tamte po tyle. To samo powinno być z rybkami wysyłanymi, czy przy sprzedaży domowej, czy z wielkich hodowli.

Ciągle panuje jakaś dziwna tendencja , że uczciwie się zarabiać nie da :( , tylko kłamiąc i kombinując :/

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2019-04-06, 23:19

Generalnie rynek w Polsce to takie błędne koło, rozmawiam czasem z mniejszymi hodowcami i mówią, że problemem są ludzie, którzy chca kupić paletke za 15 złotych, no to maja za 15 złotych.
Rozumiem, że cena ma znaczenie ale za 35 złotych to już powinna być porządna ryba. Ja w UK sprzedaje ryby za 10 funtów i nie tracę na tym a często sa to ryby 7-8cm. Jak w Polsce hodowca nie potrafi wyhodować ryby 6cm i sprzedać jej z zyskiem za 35 złotych to proponuje mu zając się hodowlą chomików na przykład.
Pan Nowicki jak do tej pory był dla mnie 'miszczem' w kategorii najgorszej książki jaką miałem kiedykolwiek w rękach ale nie myślałem, że gość z jego reputacją taką padakę sprzedaje.

Skoro mówimy o pieniądzach to chę poruszyć jeszcze jedną kwestię. Ludzie w dzisiejszych czasach chcieliby najlepiej wszystko za darmo - przykładem jest temat sponsorów na tym forum. Pisze do mnie hodowca, który chce się ogłaszać na forum i pyta o reklamę, ja mówię - średnia cena jednej małej paletki na miesiąc - powiedzmy, że to jest 50 zł, w zamian baner na górze forum, własny temat, gdzie do woli można wstawiać oferty sprzedaży. I co? I brak odpowiedzi od gościa, i to nie od jednego ale kilku. Chyba zgodzicie się, że 50 zł na miesiąc to nie żaden pieniądz? Taka mentalność w naszym kraju.

Wróć do „Dyskowce”