Ocena kupionych ryb

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

Agnieszka-Bar
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Re: Ocena kupionych ryb

Postautor: Agnieszka-Bar » 2019-04-06, 23:36

Witajcie, jak by nie patrzeć paletki u nas są bardzo drogie w sprzedaży patrząc do zarobków naszych a i z hodowlą ich jest kłopot w naszych akwariach, bo w ogólnych akwariach łapią zaraz jakieś świństwo a jest to wina właśnie hodowców moim zdaniem bo trzymają ryby na gołym szkle prawie w sterylnych warunkach a przecież ryby żyjące w naturze mają kontakt z innymi rybami. Kupujemy rybkę od hodowcy ładniejszą lub taką sobie, płacimy duże pieniążki i rzadko spotykamy się z uczciwością sprzedawcy ale czemu się dziwimy Oni chcą je sprzedać jak najdrożej a my kupić jak najtaniej. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszka

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 13 razy
Podziękowania otrzymane: 34 razy

Postautor: Coari » 2019-04-06, 23:41

Nie zgodzę się z tą winą hodowców. Paletki to nie ryby dla każdego i trzeba im naprawdę stworzyć dobre warunki, czy na szkle czy nie to nie ma znaczenia.
Paletki w dzisiejszych czasach sa tanie jak na skalę trudności ich hodowli. Nie można mówić o cenie, że jest duża nie odnosząc jej do niczego. Merecedes klasy A też jest drogi, droży od Fiata Punto tak jak paletka jest drozsza od brzanki czy kiryska.

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-09, 07:27

Paletki to ryby trudne w hodowli i ich cena jest jak najbardziej uzasadniona, pozostaje tylko problem nieuczciwych hodowców którzy z chęci zysku wykorzystują fakt że ktoś nie może odebrać ryb osobiście i pozbywają się w ten sposób tych których normalnie nawet początkujący by nie wybrał. A na razie bardzo mało jest informacji w internecie kto jakie ryby sprzedaje i których hodowli lepiej unikać.

rafal11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: rafal11 » 2019-04-09, 16:36

Zgadzam sie z reszta ryby trzeba samemu zobaczyc wybrac i zaplacic za nie ( zreszta to tyczy sie wszystkich zywych istot) nastepnie jesli nie masz doswiadczenia i wiedzy o tej rybie trzeba poczytac forum i popytac innych na co zwracac uwage przy kupnie tej ryby i ewentualnie zeby pomogli ci wybrac dobra hodowle gdzie za rozsadna cene kupisz dobra rybe tym bardziej ze nie jechales sam po te ryby. Powiedz mi bo nie wspominasz nic o tym czy prosiles o zdjecia lub filmiki wybranych przez hodowce ryb bo to dosc istotny szczegół :roll: :roll:
Dyskowce

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2019-04-10, 02:27

Rogas315 pisze:Paletki to ryby trudne w hodowli i ich cena jest jak najbardziej uzasadniona, pozostaje tylko problem nieuczciwych hodowców którzy z chęci zysku wykorzystują fakt że ktoś nie może odebrać ryb osobiście i pozbywają się w ten sposób tych których normalnie nawet początkujący by nie wybrał. A na razie bardzo mało jest informacji w internecie kto jakie ryby sprzedaje i których hodowli lepiej unikać.

Przytoczę słowa znajomego imoprtera dyskowców z Malezji mieszkającego w UK: "All discus farms have good , bad and ugly discus "
Dobrą rybe można wybrać z każdej hodowli, a niestety przy patologii zwiazanej z oczekiwaniami nabywców co do niskiej ceny te same hodowle z checią wcisną nabywcy, który ryb nie wybiera wszysztko byle tylko miało dwoje oczu i płaski kształt...

Cały czas jednak uważam, że autor tego wątku został oszukany po prostu.

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-10, 07:08

rafal11 pisze:Zgadzam sie z reszta ryby trzeba samemu zobaczyc wybrac i zaplacic za nie ( zreszta to tyczy sie wszystkich zywych istot) nastepnie jesli nie masz doswiadczenia i wiedzy o tej rybie trzeba poczytac forum i popytac innych na co zwracac uwage przy kupnie tej ryby i ewentualnie zeby pomogli ci wybrac dobra hodowle gdzie za rozsadna cene kupisz dobra rybe tym bardziej ze nie jechales sam po te ryby. Powiedz mi bo nie wspominasz nic o tym czy prosiles o zdjecia lub filmiki wybranych przez hodowce ryb bo to dosc istotny szczegół :roll: :roll:

Niestety nie miałem możliwości odbioru osobiście, męczyłem szwagra który jeździ czasami do Katowic aby podjechał do hodowli i tylko odebrał mi ryby wszystko załatwiałem telefonicznie z właścicielem, którego poprosiłem aby osobiście wybrał mi ładne ryby bo szwagier się na tym wogóle nie zna, o zdjęcia i filmiki nie prosiłem bo nie wiedziałem że tak można, z takiej hodowli spodziewałem się ładnych kształtnych ryb ale to co dostałem trochę mnie zaskoczyło dlatego założyłem ten wątek bo jak napisałem do hodowcy że chyba wadliwe ryby mi sprzedał oburzył się i napisał że nie pamięta jakie ryby mi łapał a szwagier widział co bierze.

rafal11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: rafal11 » 2019-04-10, 08:47

Moim zdaniem wina jest ewidentnie po stronie hodowcy te ryby co ci sprzedal nie powinny byc sprzedawane bo to nie ryba z malymi wadami to po prostu sa szczurki bardziej podobne do kiryska niz do dyscowca moim zdaniem takie ryby powinny byc niestety ale na starcie selekcjowane i usmiercane ( taka jest prawda :cry: :cry: ) ciekawe co one w sobie maja ;) . Nastepnym razem popros sprzedawce (sam powinien ci przeslac) o zdjecia i filmy wybranych przez niego ryb a najlepiej sam pojedz po ryby i wybieraj. Moja rada jesli nie chcesz zrazic sie do tych pieknych ryb zacznij wszystko od poczatku z tych ryb nic nie bedzie :shock: :shock: :cry:
Dyskowce

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-10, 13:38

Też byłem pewny że w takiej hodowli są tylko ryby selekcjonowane, wielkie dzięki za radę z tymi zdjęciami skorzystam na przyszłość bo na razie krucho z paletkami w mojej okolicy i muszę kombinować żeby mi ktoś ryby przywoził. Szkoda że nie ma nigdzie tematu o hodowcach których początkujący powinni unikać szczególnie Ci zamawiający ryby w ciemno. A co miały to pakiet wiciowców i przywr ale z tym sobie poradziłem.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 19 razy

Postautor: Pawel M » 2019-04-10, 15:00

a myślicie że na Wasze pierdnięcie każdy sprzedający Wam fotki i filmy wyśle.
Może jeszcze odłowi rybki obfotografuje wyśle a Wy ewentualnie pomyślicie czy je wziąć ??
Większej bzdury nie słyszałem. I taki cyrk dla 4 sztuk ?? Może dla 40 by się ktoś zgodził.

Macie na stronach, twarzoksiążkach foty i opisy i tyle - nie spodziewajcie się cudów jak u kogoś chcecie 100 czy 200 zł zostawić.
Gdyby tak robili na hodowlach to by im brakło czasu na ogarnięcie tego............

i druga sprawa - jaką macie gwarancję że gość nie ustrzeli na fociach najładniejszych sztuk a nie wyśle innych...........
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

rafal11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: rafal11 » 2019-04-10, 19:45

Pawel M pisze:a myślicie że na Wasze pierdnięcie każdy sprzedający Wam fotki i filmy wyśle.
Może jeszcze odłowi rybki obfotografuje wyśle a Wy ewentualnie pomyślicie czy je wziąć ??
Większej bzdury nie słyszałem. I taki cyrk dla 4 sztuk ?? Może dla 40 by się ktoś zgodził.

Macie na stronach, twarzoksiążkach foty i opisy i tyle - nie spodziewajcie się cudów jak u kogoś chcecie 100 czy 200 zł zostawić.
Gdyby tak robili na hodowlach to by im brakło czasu na ogarnięcie tego............

i druga sprawa - jaką macie gwarancję że gość nie ustrzeli na fociach najładniejszych sztuk a nie wyśle innych...........

Bzdury to ty gadasz moze w pl macie takie problemy ja juz z 10 razy ryby zamawialem i nigdy z tym wielkiego problemu nie bylo acz kolwiek zawsze zamawialem 12 szt min ;) ;)
Dyskowce

Rogas315
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rogas315 » 2019-04-10, 20:03

Jaki to problem w dzisiejszych czasach zrobić fotkę i wysłać do klienta czy towar mu pasuje czy nie wystarczyłoby nawet ogólne akwarium co tam pływa, a co zrobi to już zależy od jego uczciwości. Ja ryb brałem 6 dwóch nawet nie wrzuciłem na stronę bo wiem że pokrywy skrzelowe mają takie krótkie że przywry widać bez ich rozchylania ;). Z tego co piszesz wynika że ten co bierze mniejszą ilość jest traktowany jako natręt a liczą się tylko hurtownicy. Jeśli tak wygląda handel tymi rybami w Polsce to może lepiej już w sklepach zoologicznych kupować.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Pawel M » 2019-04-10, 20:40

sprzedający mają swoje aktualne oferty na forach, twarzoksiązkach, swoich stronach i tam są aktualne zdjęcia - jeśli Wam wysyłają foty to właśnie te :mrgreen:
450 l + 160l + 120l

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Pawel M » 2019-04-10, 20:47

Rogas315 pisze:Jaki to problem w dzisiejszych czasach zrobić fotkę i wysłać do klienta czy towar mu pasuje czy nie wystarczyłoby nawet ogólne akwarium co tam pływa.

1. a jaki to problem wejść klientowi w aktualną ofertę na w/w stronach - gość może mieć potencjalnych klientów kilkudziesięciu w tygodniu i to już może stanowić problem czasowy
2. piszemy o hodowlach a te nie maja ogólnych akwariów, mają pary (które często są tajemnicą i nawet odbierając ryby ich nie zobaczysz) i wielkie zbiorniki na narybek i selekcję
3. hodowle mają swoje triki i tajemnice których nie zdradzają i dlatego nie wysyłają roboczych fot. Foty są przygotowane wcześniej by klient zobaczył co ma zobaczyć i nie widział tego co ma nie widzieć
4. jeśli kupujesz od gościa co ma ogóle akwarium i przypadkiem dobrała mu się para i ma maluszki - to on na pewno znajdzie chwilę by te 50 ryb fotografować i wysyłać - ale temat jest o hodowli
450 l + 160l + 120l

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Pawel M » 2019-04-10, 20:50

5. kończę dyskusję w tym temacie bo idzie w złym kierunku ;)

powodzenia w imiennym obrzucaniu błotem - tylko zastanówcie się czy warto kogoś tak oczerniać nie znając jego wersji zdarzeń
i uważajcie bo na to są paragrafy :/
450 l + 160l + 120l

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2019-04-10, 21:54

Moim zdaniem zrobienie zdjęcia to nie problem, może dla starszej daty hodowców to jest problemem i rynek to z czasem zweryfikuje.

Wróć do „Dyskowce”