MIKROSKOP - uwagi i cele

wszelkie "niezidentyfikowane" okazy, które uda nam się zaobserwować pod mikroskopem

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Posty: 2909
Rejestracja: 2007-05-26, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

MIKROSKOP - uwagi i cele

Postautor: adamn » 2009-11-07, 20:03

Ten dział jest przeznaczony do tego, by przybliżyć OBCYCH mieszkańców naszych zbiorników. Pozwala na identyfikację tego z czymi możemy się spotkać w(na) rybie, roślinie, wodzie czy też w pozostałych częściach NASZYCH zbiorników. Ma za zadanie pokazać:
- OBCYCH w sposób czytelny i szybko dostępny;
- z czym mamy do czynienia;
- opis i odzwierciedlenie w internecie (by nie bylo niejasności);
- zdjęcia i filmy z natury;
- określić ich szkodzliwość bądź nie.
Jeśli ktoś posiada własnoręcznie zrobione zdjecia i filmy inne od tego co do tej pory zostało zamieszczone to proszę o kontakt a zostanie to opracowane i zamieszczone na FORUM z odpowiednią adnotacją o AUTORZE.
Adam


Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Posty: 2909
Rejestracja: 2007-05-26, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: adamn » 2010-11-04, 14:08

Jeśli ktoś posiada materiały zdjęciowe i filmowe (do 10 sekund) z obcymi co ich nie ma w dziale jeszcze to jeśli nie ma przeciwwskazań proszę podesłać na maila to wtedy opublikuję z opisem i zamieszczę kto zacz robił. W dopisku ZGODA na twórczość vel. opublikowanie
Adam

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Posty: 2909
Rejestracja: 2007-05-26, 19:06
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: adamn » 2011-03-07, 10:32

Ponieważ jest to FORUM dla pasjonatów ryb wszelakich przeto w tem dziale były są i będą przedstawiane zdjęcia jako poglądowe i filmy z natury w odpowiednich powiększeniach. Z uwagi, że przeciętny użytkownik może obecnie zaopatrzyć się za przystępną cenę (nie piszę tu o mikroskopach za ileś tysięcy EU) w mikroskopy o powiększeniu od 20 do ponad 1000 razy przeto bez specjalnej techniki widzi i porównuje to co ma na szkiełku. Przeważnie na szkiełku oprócz stwora są drobiny pokarmowe, nieczystości i inni kandydaci do badania i przez to niekiedy może coś być nieostre. Na przedstawionych filmach i zdjęciach nie są wyizolowane jako tylko te stwory obiekty badawcze gdyż nie jest to celem tego działu. Oczywiście jak się trafi SAM obiekt to wtedy zdjęcie czy też flml będzie bardziej czytelne. No ale zawsze zostaje charakterystyczna budowa czy też sposób poruszania się obiektu jaka jest opisana w wątku dla pełnej identyfikacji. Niestety coś za coś. W mikroskopie szczególnie przy dużych powiększeniach i ruszających się obiektach jest to trudne do osiągnięcia. Nie są tu publikowane zdjęcia wykorzystujące specjalne techniki pryzmatów, polaryzacji, przesłon, .... barwienia. Takie zdjęcia można sobie jak ktoś chce zobaczyć w stronach internetowych jakie są podane dla zobrazowania zagadnienia jako linki do opisu.
Publikowanie tu zdjęć czy filmów bez podania powiększenia jest w 99% zupełnie nieprzydatne dla zjadacza chleba.


U W A G A

w dniach od 31.10.2012 roku nastąpi przeredagowywanie działu tak by był bardziej czytelny i przyjazny dla FORUMOWICZÓW. Zmiana tyczy treści, ilości postów i zawartości wątków

Adam


Wróć do „Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości