pomost i prawo

czyli co lubimy - spining, grunt, muchy, spławik itp.

Moderator: Coari

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

pomost i prawo

Postautor: Mario75 » 2012-06-03, 21:14

Witam. sprawa wygląda następująco, postawiłem nowy pomost na jeziorze blisko domu , kosztowało mnie to wiele pracy nie wspomnę o kasie ( żeby to żonka wiedziała) czy w świetle prawa mogę postawić jakąś furtkę , co by mi obcy nie łazili ?????

Awatar użytkownika
gosia
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gosia » 2012-06-03, 21:34

tabliczke postaw, np obcym wstep wzbroniony :mrgreen:

DxM

Postautor: DxM » 2012-06-03, 21:34

Nie.

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2012-06-03, 22:29

Nie wiem czy to z godne z prawem ale mój kuzyn zrobił sobie zwodzoną kładkę i zamyka ją na kłódkę ;)

Awatar użytkownika
Arturo
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 3 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: Arturo » 2012-06-03, 23:13

Zgodnie z prawem nie wolno Ci tego zrobić, chyba że jesteś jedynym właścicielem zbiornika i jest ono wykopane przez Ciebie na Twojej ziemi. W przeciwnym wypadku nawet jeśli dzierżawisz jezioro to ziemia wokół niego jest ogólnie dostępna wraz z wszelkimi budowlami hydrologicznymi oraz pomostami... oczywiście to tylko teoria.... pozdrawiam
hmmmm.... co by tu jeszcze spier........

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-06-04, 15:44

Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi. gdzieś czytałem że musi być dostęp do lini brzegowej 3 metry , ale widocznie coś mi się widocznie popitoliło :( pomost ma długość 30m , postawie furtkę w połowie i zobaczymy co się będzie działo . nie po to tyle się natyrałem żeby mi każdy po nim łaził i śmiecił :evil: (puszki,pety itp.) co będzie to będzie . Jezioro należy do PZW mam nadzieję , że zajmą się kłusownikami a nie tymi co starają się zadbać o porządek. wieczorkiem postaram się wstawić fotki jak to wygląda
ps. Krystian kiedy wpadasz po karpie i liny. morze nauczę się coś od mistrza :mrgreen:

Awatar użytkownika
zdzichfur
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zdzichfur » 2012-06-04, 15:54

Mario75 pisze:ps. Krystian kiedy wpadasz po karpie i liny. morze nauczę się coś od mistrza :mrgreen:

Mariusz uważaj bo to może być zmasowany atak :mrgreen:
pozdrawiam Dzidek

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-06-04, 16:08

Damy radę :!: :mrgreen: tylko co będzie jak mi wszystko wyłowicie :shock: zostanie mi tylko to co pływa w akwarium :mrgreen: Zdzisław obserwuje twoje postępy i wzmożony zapał . zaczynam się bać 8) . Wyrabiaj kartę , wskakuj na motor i jazda :lol: To zaczynam robić miejsce w lodówce miejsce na napoje chłodząco-rozlużniające :mrgreen:

Awatar użytkownika
KarKan
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: KarKan » 2012-06-04, 16:16

Mario75 pisze:Zdzisław obserwuje twoje postępy i wzmożony zapał . zaczynam się bać 8) . Wyrabiaj kartę , wskakuj na motor i jazda

Zdzichu tyle sprzętu nakupił że na bank na motor nie wejdzie Ba zastanawiam się czy w jakiegoś kombiaka się zmieści :)
150 Kwarantanna paletek
300 Ziemiojady
450 Palety

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2012-06-04, 16:20

Mariusz ten atak może być naprawdę liczny ;)

Awatar użytkownika
eltoro3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: eltoro3 » 2012-06-04, 16:28

Mario75 pisze:czy w świetle prawa mogę postawić jakąś furtkę , co by mi obcy nie łazili ?????

Rozmawiałem dziś z teściem, który jest kierownikiem zapory na zalewie sulejowskim. No i tak w ogóle, czy masz jakieś pozwolenie na ten pomost, czy postawiłeś go na dziko :?: Jeśli masz pozwolenie, to powinieneś mieć w papierach napisane, czy to będzie twój prywatny pomost, czy ogólnodostępny. Jeśli ogólnodostępny, to sprawa z furtką odpada oczywiści, a jeśli pywatny, to też furtki nie możesz postawić, bo może on być np. użyty w celu ratowania komuś życia, ale możesz postawić tabliczkę "wstęp wzbroniony". A jeśli jest to samowolka budowlana, to może być nieciekawie :/

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-06-04, 16:29

Teraz to naprawdę zaczynam się bać :shock: trzeba zamówić wywrotkę kukurydzy co by wszystkie ryby z jeziora podeszły :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2012-06-04, 16:49

Zostaw te ryby w spokoju....lepiej dokup lodówkę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DxM

Postautor: DxM » 2012-06-04, 17:27

eltoro3 pisze:
Mario75 pisze:czy w świetle prawa mogę postawić jakąś furtkę , co by mi obcy nie łazili ?????

Rozmawiałem dziś z teściem, który jest kierownikiem zapory na zalewie sulejowskim. No i tak w ogóle, czy masz jakieś pozwolenie na ten pomost, czy postawiłeś go na dziko :?: Jeśli masz pozwolenie, to powinieneś mieć w papierach napisane, czy to będzie twój prywatny pomost, czy ogólnodostępny. Jeśli ogólnodostępny, to sprawa z furtką odpada oczywiści, a jeśli pywatny, to też furtki nie możesz postawić, bo może on być np. użyty w celu ratowania komuś życia, ale możesz postawić tabliczkę "wstęp wzbroniony". A jeśli jest to samowolka budowlana, to może być nieciekawie :/

Nieciekawie czyli co mu zrobią? :mrgreen: Każą napisać podanie do Zarządu Koła o pozwolenie na "wybudowanie" pomostu ;) To kładka do łowienia ryb, a nie molo. 4 belki i 6 dech, na to nie ma papierów.

Mario75 pisze:Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi. gdzieś czytałem że musi być dostęp do lini brzegowej 3 metry , ale widocznie coś mi się widocznie popitoliło :( pomost ma długość 30m , postawie furtkę w połowie i zobaczymy co się będzie działo . nie po to tyle się natyrałem żeby mi każdy po nim łaził i śmiecił :evil: (puszki,pety itp.) co będzie to będzie . Jezioro należy do PZW mam nadzieję , że zajmą się kłusownikami a nie tymi co starają się zadbać o porządek. wieczorkiem postaram się wstawić fotki jak to wygląda
ps. Krystian kiedy wpadasz po karpie i liny. morze nauczę się coś od mistrza :mrgreen:

Żadnych furtek, bramek, siatek itp być nie może. Pomost ma być dostępny dla każdego wędkarza, który będzie miał ochotę z niego skorzystać, a Ty nie masz prawa go z niego wyprosić, chociaż sam go postawiłeś. Jak Ci przeszkadzają śmieci itp, to przyuważ kto to i zwróć tej osobie uwagę lub ew. na policję lub do straży rybackiej i mandat murowany.

Awatar użytkownika
eltoro3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: eltoro3 » 2012-06-04, 21:14

DxM pisze:Nieciekawie czyli co mu zrobią? Każą napisać podanie do Zarządu Koła o pozwolenie na "wybudowanie" pomostu

Mogą tak zrobić, albo każą rozebrać. Wszystko zależy od ludzi jacy tym zarządzają. Równie dobrze mogą sprawę olać.

Wróć do „O wędkowaniu ogólnie”