Grzyby, badanie filtrów i inne grzechy poczatkujacych

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Re: Grzyby, badanie filtrów i inne grzechy poczatkujacych

Postautor: discmarek » 2018-09-06, 03:48

A w Azji jest dużo takich akwariów, stoją na ulicach, przed restauracją i płacisz za wagę. Potem wyślę foto.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Z pokora do zycia, z pokora do palet a moze sie uda utrzymac te piekne ryby.

Tuterosso
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: Tuterosso » 2018-09-06, 05:02

dokladn ie mi takie akwa odpowiada a innym nie musi :D

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2018-09-06, 05:08

Co by nie być goloslownym. Zbiorniki sterylne ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

joker
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 17 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: joker » 2018-09-10, 19:12

Niezłą macie dyskusję... najpierw pokażcie co u was pływa i napiszcie czy leczyliście czy nie. Wtedy dyskusja będzie poparta ARGUMENTAMI

Moje były leczone, kupione bezpośrednio od Stendkera w rozmiarze ~6,5cm. Leczone na aeromonas a później na wiciowce - taki standardowy pakiet stendkerowych.
Po jaką cholerę ciągnąć pasażerów na gapę, nie wiem. Każdy ma swoje zdanie i każdy robi jak chce.

Taniego małego dyskowca od pseudohodowców z olx bym w życiu nie kupił. Jest kilka osób u nas w kraju od których warto coś wziąć, 99,9% sprzedających to idioci żerujący na niewiedzy również idiotów. Nie wiem co trzeba mieć między uszami, kupując pokrakę za kilkanaście złotych sądząc, że wyrośnie z niej piękna ryba. Niestety towar dobrej jakości kosztuje i to nie mało ale to dopiero czubek góry lodowej.
Do hodowania palet trzeba się przygotować i odkazić wszystko co możliwe, zadbać o odpowiednie parametry wody itd. Czytając wpisy, że albo się ryba do warunków się przyzwyczai to można tylko ręce załamać - komentować tego nie będę. Kolejni spece wrzucający żyworodne do dysków i inne nie wiadomo co i kolejni robiący aranżacje "bo im się podoba" a wygląda jak kupa nie mająca nic wspólnego z realizacją czegoś, co będzie sprzyjało życiu paletek.
Co do syfu w filtrze i leczeniu z tym związanym. Jak są jakieś śladowe ilości to nie widzę potrzeby leczenia ALE co się stanie kiedy ktoś wyjedzie na urlop lub z lenistwa, z jakiegoś powodu pogorszy się stan wody, ryby się osłabią - to te bakterie i robactwo, które w teorii nie zagrażało rybom staje się dla nich zagrożeniem. Wszystko jest dobrze gdy są prawidłowe, stabilne warunki i silne ryby.

Nie wiem kto z was jak ma jakieś bakterie czy robactwo w organizmie, nie poddaje się leczeniu tylko liczy że świeże powietrze i dobre jedzenie mu pomoże? - może i tacy są, ja do niech nie należę i uważam ze jak ryba ma syf to trzeba ją prawidłowo wyleczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuterosso
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Tuterosso » 2018-09-10, 23:25

ryby z fotek nie leczone jeszcze żadnymi antybiotykami tylko solą, w weekend wrzucę film z mikroskopu

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 32 razy

Postautor: Coari » 2018-09-11, 10:28

[quote="joker"]Niezłą macie dyskusję... najpierw pokażcie co u was pływa i napiszcie czy leczyliście czy nie. Wtedy dyskusja będzie poparta ARGUMENTAMI

Moje ryby mozesz zobaczyc tutaj:
viewtopic.php?f=28&t=11329

Z Twoja wypowiedzia sie zgadzam oprocz watku z filtrem. Pasozyty wystepuja w rybach a nie w filtrze a nicieni sa setki gatunkow. Bakterie oczywiscie sa wszedzie, wiec kazde oslabienie ryb moze skutkowac infekcja.
O badanie filtra pod katem pasozytow moglby sie bewnie pokusic Antychowicz ze swoim zespolem a nie amator. W kazdej dziedzinie jak chce sie byc dobrym to trzeba zaczynac od podstaw. Rozwala mnie to jak ludzie biora sie za badanie filtra a nie widza, ze kupili plywajace trupy - co akurat widac golym okiem.

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2018-09-11, 11:14

Zgoda, ale wiecie że takie wypowiedzi odpychaja laików jak ja.,, nie, nie napisze bo mnie ukamienuja, że rybki traktuję jak rybki a nie jak narodowe dziedzictwo UNESCO,, ale każdy może wyrazić swoje zdanie.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 32 razy

Postautor: Coari » 2018-09-11, 11:55

discmarek pisze:Zgoda, ale wiecie że takie wypowiedzi odpychaja laików jak ja.,, nie, nie napisze bo mnie ukamienuja, że rybki traktuję jak rybki a nie jak narodowe dziedzictwo UNESCO,, ale każdy może wyrazić swoje zdanie.

Chcesz przez to powiedziec, ze wiedza odpycha Ciebie od hobby? To, ze komus dyski sie podobaja to nie znaczy, ze rozsadne jest wrzucenie ich do akwarium ogólnego.
To dotyczy trzymania wszystkich zywych stworzen - zanim zakupisz,dowiedz sie o tym jakie warunki trzeba im zapewnic a potem kupuj. Problem nie lezy w naszych komentarzach ale w fakcie, ze laicy robia na odwrot. Najpierw zakup, pozniej pytania.

Ja hoduje ryby od 11 roku zycia (przez hodowle mam na mysli rozmanzanie, i nie mam na mysli gupikow a ryby jajorodne), przez lata nabieralem doswiadczenia, wzbranialem sie tez od dyskow bo uwazalem je przez jakis czas za snobizm i tak naprawde czulem, ze wciagne sie na dobre. Jak sie zdecydowalem na dyski to nie byl w zasadzie zaden przeskok.
Teraz jak porownasz sobie to z kims kto po prostu trzyma kilka kolorowych rybek w akwarium i nagle spodobaja mu sie paletki, a nigdy nie zajmowal sie chemia wody, rozmnazaniem, to w tym wypadku jest przepasc i wychodza wszystkie braki w ogolnej wiedzy akwarystycznej.

Jesli jests w takiej sytuacji to musisz sie posluchac tych co dysponuja doswiadczeniem.

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2018-09-12, 05:20

Dla tego mało pisze, a więcej czytam. Pozdrawiam.

Tuterosso
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Tuterosso » 2018-09-12, 08:31

discmarek pisze:Dla tego mało pisze, a więcej czytam. Pozdrawiam.

sry ale jakbyś więcej czytał to nie kupiłbyś takich ryb i nie zrobił tego co zrobiłeś :)

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2018-09-16, 22:22

Coari , o czym tu dyskutować , czy badać zawartość filtrów nie wiem :/ jak nie miałem mikroskopu to pierwszą obsadę leczyłem w ciemno metrem jak straciły apetyt , o dziwo może trafiłem bo apetyt powrócił i jakiś czas se u mnie pływały ( w jakich warunkach jest opisane w galerii )
ostatnie jakie mam od 2014 07 nadal pływają , leczone były MLP bo pewnego dnia straciły apetyt, a że miałem już mikroskop to się pobawiłem i znalazłem robaczki ( opisane jest w mojej galerii ) , teraz nie pamiętam gdzie te stwory były, czy w złapanych odchodach, czy w syfie z filtra , bynajmniej po leczeniu już ich nie znalazłem , mikroskop leży gdzieś w szafce więcej go nie wyciągałem ,
jak komuś się zechce przejrzeć galerię to zauważy , że młode były trzymane na szkle , jak podrosły to do ogólnego z zielskiem i żwirem (podstawą akwarystyki jest kwarantanna )
konkursowych ryb nie mam bo i nie dążę do tego
grzechy początkujących , brak kwarantanny , przerybienie , różnice w wodzie między sprzedawcą a kupującym , brak stabilności systematyczności ,
dziwi mnie to że ktoś kupuje ryby i u niego w tydzień czy dwa zaczynają się problemy (a jak nie raz czytamy, nawet następnego dnia ) a u sprzedającego nadal pływają z tego samego miotu bez zastrzeżeń (nie mówię tutaj o kształtach czy innych wadach ) co jeszcze ciekawe jest dwóch kupujących u jednego nie ma problemów a u drugiego są , no a zawsze wina sprzedającego :/
oczywiście jak widać na zdjęciach np na olx są również oferowane ryby nie nadające się do dalszej hodowli , ale czy ja to wina że ktoś takie kupuje , przecież oferować do sprzedaży można praktycznie wszystko jak tylko się klient znajdzie , jedni kupują jakieś markowe czy może raczej sprawdzone rzeczy inni byle było taniej :/
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Wróć do „Dyskowce”