Co trzeba wiedzieć o silnikach Renault?

Renault to francuski producent samochodów, który na rynku działa już ponad sto lat. Jest liderem pod względem sprzedaży i produkcji samochodów. Jest to jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie, który wypuścił na rynek wiele aut, których silniki łączą w sobie ponadprzeciętną trwałość i niskie spalanie.

Historia silników Renault

Silniki Renault, te które powstały jako pierwsze, miały starannie dopracowane proste jednostki wysokoprężne, które były bezkonkurencyjne. Miały one pompy rotacyjne, niskie ciśnienie w układzie wtryskowym, a także osprzęt, który był mało skomplikowany. Zużywał także niewiele paliwa, a przy większych przebiegach wymagał jedynie drobnej regeneracji turbosprężarki oraz pompy wtryskowej. W ciągu wielu lat silniki te ulegały ciągłym modyfikacjom, które sprawiły, że stały się one niezwykle dynamiczne i cechowały wysoką kulturą pracy.

Na co zwrócić uwagę w silnikach marki Renault?

Silniki Renault mają bardzo wrażliwy układ wtryskowy. Jest on ściśle powiązany z jakością stosowanego paliwa. Mają panewki, które w przypadku braków zamków zabezpieczających, mogą się obracać. Podobnie dzieje się jeśli olej wymieniany jest rzadko. Słabe smarowanie powoduje zwiększone tarcie jednostki napędowej.
Cechą charakterystyczną silników tej marki jest awaryjna turbina. Na jej żywotność ogromny wpływ ma styl jazdy i dobre serwisowanie, a także regularna wymiana oleju.

Najpopularniejsze rodzaje silników firmy Renault

Części do silników Renault wyróżniają się przede wszystkim trwałością motorów. Najbardziej popularne z nich to:
– silnik Renault 0,9 TCe, który jest przedstawicielem downsizingu
– silnik Renault 1.2 16V/1.2 TCe, czyli unowocześniony przedstawiciel klasycznej wersji
– silnik Renault 1.4/1.6 będący udaną wersją serii K
– silnik Renault 2.0 Turbo, który jest jednym z najlepszych silników turbo na rynku
– silnik Renault 2.0 dCi, który jest mocnym, trwałym i oszczędnym dieslem
Niektóre silniki marka Renault tworzy we współpracy z innymi markami, jak np. Nissan.