Co warto wiedzieć o złotych łańcuszkach figaro?

złote łańcuszki figaro

Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy dokładają starań, by zapewnić klientom jak najszerszy wybór złotej łańcuszków. Dlatego często poszerzają swoją ofertę o zupełnie nowe modele, czy sploty. Jednym z ciekawszych może okazać się złoty łańcuszek figaro. Tylko co skrywa się pod jego terminem? Czym jest łańcuszek figaro? Dla kogo będzie to odpowiedni wybór? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Złoty łańcuszek figaro – o jakim produkcie mowa?

Złoty łańcuszek figaro swoją nazwę zawdzięcza operze Wolfganga Amadeusza Mozarta pod tytułem „Wesele Figara”. Jej premiera miała miejsce 1 maja 1786 roku ,a tytułowy bohater pojawił się w łańcuszku na szyj. Łańcuszek stał się on na tyle popularny, że szybko okrzyknięto go hitem XVII i widać, że jego popularność nie słabnie do dziś.

Sam splot figaro przypomina nieco pancerkę, ale jest bardziej bardziej urozmaicony. Wszystko dlatego, że złoty łańcuszek figaro składa się zwykle od 2-4 ogniw, które następnie są przełożone jednym większym. Ogniwa są spłaszczone i zawsze mają owalny kształt. W większym ogniwie czasami stosowane są dodatkowe ozdoby, a czasami w splocie łączy się złoto o różnych kolorach (białe i żółte).

Złoty łańcuszek figaro – dla kogo?

Figaro to wyjątkowo uniwersalny splot, a więc będzie idealny nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet i to w różnym wieku. Różnica między damskim a damskim łańcuszkiem figaro polega głównie na szerokości ogniwa. Dla kobiet polecane są głównie cieńsze, bardziej subtelniejsze w wyrazie sploty. Z kolei dla panów idealne są masywniejsze ogniwa, które będą efektownie prezentować się na szyi. Warto w tym miejscu zauważyć, że łańcuszek o splocie figaro oferowany jest w złocie o różnej próbie.

Jednak najlepiej stawiać na produkty jakościowe, a więc o próbie 585, ponieważ łączą efektowny blask z wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Złoty łańcuszek figaro o próbie 585 nie będzie ciemniał i powodował podrażnień skóry nawet przy codziennym użytkowaniu.

Złoty łańcuszek figaro – gdzie można nabyć?

Ten splot łańcuszka jest wyjątkowy popularny, więc na pewno pojawi się w ofercie wielu różnych salonów jubilerskich. Niektóre działają stacjonarnie, inne online, więc sami zdecydujemy, jak kupimy coś dla siebie, czy dla kogoś bliskiego. Ważne, by postawić na profesjonalny salon jubilerski, ponieważ to właśnie tam będzie nas czekał szeroki wybór złotych łańcuszków figaro i to w naprawdę dobrych cenach.