Czy da się uniknąć kontuzji prowadząc aktywny tryb życia?

Jak zapewne wiadomo czasami w życiu odczuwamy różnego rodzaju dolegliwości ze strony naszych stawów. Oczywiście wraz z wiekiem mogą się one pojawiać, jednak warto robić wszystko, aby takiej sytuacji za wszelką cenę uniknąć. Załóżmy, że ktoś prowadzi aktywny tryb życia – taki osoby chyba w największym stopniu narażone są na różnego rodzaju urazy. Wiele osób narzeka bardzo często na bóle z tego względu, iż trenuje bez wcześniejszego przygotowania. Jednak co w przypadku, gdy przeprowadziliśmy rozgrzewkę, a mimo to urazy nam się zdarzają?

Jak zadbać o chrząstki stawowe?

Nie wszyscy wiedzą o tym jak bardzo ważną rolę odgrywają w naszym organizmie chrząstki stawowe. Warto zadbać o ich regenerację, aby nasze stawy były w jak najlepszej kondycji szczególnie wtedy, gdy mieliśmy przerwę w treningach czy aktywności. Wiadomo, że w zimę ze względu na niskie temperatury czy śnieg nasza aktywność fizyczna jest bardzo często ograniczona, a co za tym idzie raczej nie mamy wystarczającej ilości ruchu. Wtedy dobrym pomysłem może okazać się regularne przyjmowanie kolagenu. Wcale nie musi być to w tabletkach, bo wystarczy kupić czysty kolagen i wypijać go w odpowiednich proporcjach do każdego posiłku – np. 3 razy dziennie. Oczywiście, jeśli ktoś woli tabletki to jak najbardziej jest to także dobry pomysł.

Co zrobić, gdy stawy nas bolą?

Z kolei wtedy, gdy zaczynają boleć nas stawy i wiemy, że nie ma to związku z żadną kontuzją wówczas raczej nie ma konieczności wybierania się od razu do lekarza, bo w wielu przypadkach wystarczy im regularny ruch. Pamiętajmy też o tym, że bardzo często powinniśmy przyjmować różnego rodzaju suplementy diety, aby na bieżąco uzupełniać witaminy w naszym organizmie. Wcale nie jest to duży koszt, a mogą one sprawić, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Warto wiedzieć, że lekceważenie jakichkolwiek sygnałów ze strony naszych stawów niestety może się skończyć poważnymi urazami, a tego raczej chcielibyśmy uniknąć.