Czy można wypromować firmę kalendarzami? 

Wiele jest metod na to jak można skutecznie wypromować firmę, a wielokrotnie zapominamy o tych rozwiązaniach, które mamy po prostu pod ręką. Czyż nie będziemy codziennie spotykali się na przykład z naszymi kontrahentami albo przedstawicielami firm, z którymi mamy podpisać jakąś lukratywną umowę? Pracując w branży produkcyjnej albo handlowej, czy też usługowej nieustannie też będziemy mieli do czynienia z klientami, którym przecież warto podarować jakiś niezobowiązujący prezent, szczególnie wtedy jeżeli chodzi o wystawienie faktury na pokaźną sumę. Wtedy mogą się sprawdzać doskonale notesy i kalendarze firmowe. Nie są to produkty kosztowne, a mogą zdziałać wiele w tej sferze.

 

Jak wybrać dla siebie dobre akcesoria biurowe?

Jeżeli chodzi o wybór takich produktów, to oczywiście wszystko będzie zależało od naszych indywidualnych potrzeb. Są inwestorzy, którzy stawiają przede wszystkim na elegancję i szyk, a inni będą się koncentrować na kreatywności i na przykład kalendarzach wielokolorowych. To, na co jednak zawsze warto zwrócić uwagę, to identyfikacja wizualna. Pamiętajmy o tym, że aby skutecznie zaddziałać marketingowo takimi akcesoriami biurowymi powinny one bezpośrednio wręcz kojarzyć się z naszą firmą. Dlatego najlepiej jest zamawiać u cenionych dostawców najlepsze i trwałe kalendarze, na których będą umieszczone logotypy naszej firmy albo interesujące grafiki zgodne z naszą rekomendacją. W ten sposób zawsze można w jakimś stopniu zakodować nazwę firmy w świadomości klienta.

 

Jaką wielkość powinny mieć kalendarze firmowe?

Pozostaje jeszcze wybór formatu takich produktów promocyjnych. Najlepiej jest zamówić spersonalizowany kalendarz, który będzie nie tylko dobrym prezentem, ale także może nam się przydać w codziennej pracy. Doświadczenie biznesowe pokazuje, że takie akcesoria biurowe są nieodłącznym wspomaganiem podczas spotkań biznesowych, ale także firmowych konferencji. Najlepiej postawić na format optymalny z odpowiednią ilością stroną, a także wielkością. Rozmiar powinien być taki, aby kalendarz, który jest jednocześnie notatnikiem, wygodnie leżał w dłoniach.