Dlaczego kobiety decydują się na operacje plastyczne?

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o operacje plastyczne to zdecydowanie częściej decydują się na nie kobiety. Zapewne wynika to z tego, iż to właśnie one częściej zwracają uwagę na swój wygląd i raczej nie ma w tym niczego dziwnego. Czasami niezbędne jest wykonanie operacji plastycznej, aby zmienić wygląd danej części ciała. Bez wątpienia jednym z bardziej nietypowych zabiegów jest operacja plastyczna warg sromowych – często przechodzą ją kobiety po ciążach, jednak nie jest to jedyny powód do wykonania takiego zabiegu.

Czym jest operacja plastyczna warg sromowych?

Podczas porodów naturalnych pochwa kobiety jest dość mocno narażona na różnego rodzaju urazy czy nawet pęknięcia. Oczywiście nie same porody są jedynym powodem, bo czasami zdarza się także jakiś wypadek. W takim zabiegu najczęściej wykorzystuje się ginekologię plastyczną. Jeśli pacjentka ma problemy anatomiczne z pochwą wówczas wykonuje się operacje plastyczną warg sromowych, który polega na korekcie szerokości pochwy, a wtedy zostanie przywrócona jej odpowiednia średnica. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki – w końcu to ona ma się czuć jak najbardziej komfortowo. W przypadku, gdy dana pacjenta ma np. wrodzony brak pochwy to konieczne jest jej odtworzenie poprzez preparację tkanki między cewką moczową, a odbytnicą przez co pacjentka po takim zabiegu ma możliwość normalnego współżycia.

Kto nie może zostać poddany zabiegom plastycznym?

Warto wiedzieć o tym, że nie każda kobieta może zdecydować się na zabiegi w okolicach pochwy. Jednym z większych przeciwwskazań jest jakaś infekcja intymna. W pierwszej kolejności trzeba ją wyeliminować i dopiero później możliwe będzie przeprowadzenie zabiegu. W dodatku, jeśli badania krwi nie są na dobrym poziomie to zabieg również nie może się odbyć. Kolejne przypadki uniemożliwiające tego typu zabiegi to ciąża, karmienie piersią czy cukrzyca. Zatem jeszcze zanim zdecydujemy się na coś takiego najlepiej mieć pewność, że jest się w pełni zdrowym.