Dlaczego warto pić regularnie zieloną herbatę?

Prozdrowotne działanie zielonej herbaty jest wciąż badane i podlega ogólno-naukowym dyskusjom. Warto jednak pić herbatę zieloną z jednego, prozaicznego powodu – jest bardzo smaczna i w wyjątkowy sposób reguluje trawienie, wpływając bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Warto zainteresować się wyjątkowymi azjatyckimi napojami, szczególnie takimi jak zielona herbata matcha, która jest jednym z najważniejszych napojów w kulturze i japońskiej sztuce kulinarnej.

Powody, dla których warto pić zieloną herbatę!

Spożywanie zielonej herbaty jest korzystne dla zdrowia – co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. W odróżnieniu od klasycznej, czarnej herbaty, napar z zielonych listków zawiera o wiele mniej kofeiny i jest bardziej przystępny dla spożywania w dużych ilościach. A naprawdę warto pić jej dużo! Udowodniono korzystny wpływ zielonej herbaty na regulacje metabolizmu, obniżanie poziomu złego cholesterolu, regulację ciśnienia tętniczego krwi oraz poprawę profilu glikemicznego. Powszechnie znane jest również działanie przeciwnowotworowe zielonej herbaty, co zostało udowodnione w kilku testach laboratoryjnych. Warto wybrać również zieloną herbatę ze względu na jej korzystny wpływ na zahamowanie starzenia oraz poprawę funkcji poznawczych w starszym wieku.

Nie wahaj się, pij herbatę!

Prawdziwa, japońska zielona herbata matcha dzięki swojemu kojącemu, delikatnemu smakowi będzie doskonałym napojem na rozpoczęcie i zakończenie dnia. Sprawdzi się doskonale w problemach trawiennych, przemęczeniu, stresie oraz w codziennej trosce o wygląd.