Dlaczego warto uwzględnić w swojej diecie kwasy omega 3,6 oraz 9

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, bardzo ważne jest, żeby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych kwasów nienasyconych. Jeśli będziemy spożywać kwasy omega 3,6 i 9, to skóra nasza skóra stanie jędrniejsza, a paznokcie i włosy będą mocniejsze niż wcześniej. Poza jednak samymi kosmetycznymi zastosowaniami, kwasy nienasycone w odpowiednich proporcjach pomagają także w profilaktyce i leczeniu chorób serca, a także krążenia. Dlatego, jeśli chcemy być zdrowi, warto, jest wyposażyć się w suplementy, które dostarczą nam tych kwasów. Jeśli jednak wolimy nie korzystać z suplementów, to warto, jest po prostu odpowiednio zaplanować swoją dietę.

W jakiego rodzaju posiłkach możemy spotkać kwasy omega 3,6 i 9?

Jeśli nie chcemy spożywać specjalnie przygotowanych suplementów, to warto, jest wyposażyć swoją kuchnię w różnego rodzaju oleje. Bardzo przydatny może okazać się olej lniany, który jest źródłem wielu witamin oraz zawiera w sobie potrzebne kwasy nienasycone. Jeśli będziemy pamiętać o regularnym jego spożywaniu w sałatkach itp. to będziemy mogli być pewni, że nasz organizm nie będzie miał problemu z niedoborem kwasów nienasyconych. Poza jednak olejem lnianym możemy także wyposażyć swoją dietę w np. tłuste ryby. Starajmy się jednak nie przesadzać i pamiętać, że nie możemy z niczym przesadzać. Jeszcze warto dodać, że kwas omega-3 znajdują się także w migdałach i orzechach włoskich, które są zdrowe także dla naszego mózgu.

Jakie korzyści płyną ze spożywania kwasów 3, 6 oraz 9?

Bardzo ważnym plusem, który zapewnia nam spożywanie tych kwasów to, normalizacja ciśnienia krwi oraz działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w wieku, w którym nasze ciało nie działa już tak dobrze, jak kiedyś. Do innych zalet tych kwasów należy to, że pomagają utrzymać dobrą kondycję skóry, a także włosów i paznokci. Poza tym wspomagają one leczenie neuropatii cukrzycowej, która dla wielu jest poważnym problemem. Jak widzimy, kwasy omega 3,6 i 9 mają nie tylko prozdrowotne właściwości, ale także kosmetyczne, dzięki którym będziemy się lepiej czuć, a zarazem też lepiej wyglądać.