Giełda kryptowalut – czym jest, jak wybrać?

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut, głównie z uwagi na popularność bitcoina. Chcąc zacząć przygodę z handlem kryptowalut, musimy wybrać jedną z obecnych na rynku giełd, które różnią się poziomem bezpieczeństwa, czy notowanymi kryptowalutami.

Giełda kryptowalut – czym jest, jak wybrać?

Giełda to miejsce do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, a więc główne miejsce operacji cyfrowych. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć, która z nich stanie się domem dla naszych cyfrowych aktywów. Czym kierować się przy wyborze giełdy kryptowalut?

1. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Należy więc wybrać giełdę, która jest duża i w pełni uregulowana prawnie. W Polsce, jak i Europie środkowo wschodniej, największą giełdą tego typu jest BitBay, która istnieje już od 2014 roku. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ nie raz zdarzyło się, że giełdy powstałe podczas nagłych wzrostów i ogromnego zainteresowania nagle znikały z rynku, a pieniądze inwestorów przepadały. Dlatego warto postawić na sprawdzoną markę, nawet jeśli ma, np. większe prowizje.

2. Rejestracja oraz proces weryfikacji. Giełda to jednocześnie nasz portfel inwestycyjny. Warto, żeby rejestracja była intuicyjna, jednak przede wszystkim kierujmy się bezpieczeństwem. Kryptowaluty to dobra cyfrowe, a wszystko osadzone jest w przestrzeni internetowej, dlatego warto, żeby nasze konto na giełdzie było możliwie najlepiej zabezpieczone. Podstawą wydaje się tu dwu stopniowa weryfikacja poprzez numer telefonu, a im więcej dostępnych zabezpieczeń, tym lepiej.

3. Szybka wypłata środków. Warto wybrać giełdę, która oferuje najlepiej codziennie wypłaty, oraz szybkie księgowanie wpłat.

Ile powinniśmy zainwestować?

Kwota inwestycji w kryptowaluty jest dowolna i zależna od tego, co jest naszym celem. Cena bitcoina to ponad 100 tysięcy złotych, więc zapewne nie będzie nam dane kupić nawet jednego. Jednak zaczynając od tak zwanych „alt coinów,” a więc mniejszych kryptowalut, inwestycja nawet 1000 zł na początek daje dość duże możliwości handlowania.