Jak przygotować sypialnię dla maluszka?

Przygotowanie pomieszczeń dla nowego członka rodziny może być trudne, zwłaszcza w mieszkaniu, które dotychczas przystosowane było do życia dwojga ludzi. Stąd problem może pojawić się już w pierwszych dniach po powrocie do domu ze szpitala z małym człowiekiem. Jemu bowiem potrzebne są nie tylko materac i prześcieradło, ale również otulacz, rożek i kocyki bawełniane, które będzie można wymieniać w zależności od potrzeb.

Sypialnia to miejsce, w którym potrzebny jest przede wszystkim spokój

W sypialni przede wszystkim warto zadbać o właściwą temperaturę oraz obieg powietrza. Jeśli z młodym człowiekiem wracamy ze szpitala w zimie, warto zadbać o regularne wietrzenie pomieszczenia. Nie ma nic gorszego dla dróg oddechowych niż zatęchłe i nieświeże powietrze, które tworzy się poprzez długie i stałe ogrzewanie pomieszczeń. To samo dotyczy się elementów tekstylnych z jakimi styl ma nasza pociecha. Pościele czy kocyki bawełniane muszą być regularnie wietrzona, nawet jeśli za oknem mamy bardzo niską temperaturę.

Prześcieradła, poszewki, śpiworki i kocyki bawełniane w ilościach, jakich potrzebuje maluch

Wiadomo, że nie warto kupować hurtowych ilości prześcieradeł czy kocyków, ale warto mieć na uwadze fakt, że jeśli dwa razy w ciągu nocy konieczna będzie wymiana pościeli maluszka, musimy mieć coś na zmianę. Dlatego warto by elementy takie jak prześcieradła, poszewki na poduszki czy kocyki bawełniane mieć w zapasie. Nie trzeba bardzo dużych ilości, wystarczy mieć po 2-3 sztuki do przykrycia dziecka i komplet dwóch poszewek na początek. Zawsze można położyć maluszka na pieluszce.