Jak zadbać o jakość swojego związku?

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest prowadzić satysfakcjonujący związek, ze względu na ogromną ilość czynników, które nam przeszkadzają w tym, żeby wszystko się dobrze układało. Bardzo częstym problemem jest to, że nasz partner lub partnerka, z którą już jesteśmy jakiś czas, zaczyna się zmieniać, przez nie znamy tej osoby tak dobrze jak kiedyś. Przez to, że pamiętamy tę osobę inaczej, niż jest ona teraz, mamy często problemy z komunikacją, które mogą skutkować wieloma problemami związanymi z samopoczuciem. Dlatego bardzo przydatna może okazać się terapia dla par , dzięki której będziemy w stanie poprawić jakość naszego związku.

Czy terapia dla par może pomóc nawet w ciężkich przypadkach?

Wiele osób może uważać, że niektórych rewelacji nie da się odratować. Bardzo często spotykanym problemem jest to, że ktoś ze względu na zbyt dużą ilość pracy, nie jest w stanie spędzać wystarczająco dużo czasu z drugą osobą. Brak regularnego kontaktu z partnerką lub partnerem powoduje efekt osamotnienia, który może przerodzić się nawet w inne emocje. Czasem może się stać tak, że ze względu na odczuwaną samotność zaczynamy ze względu na niespełnienie pewnych oczekiwań od relacji, przypisywać drugiej osobie negatywne cechy. Gdy nareszcie mamy czas spotkać się z nasza drugą połówką, to zaczynamy zauważać, ze wcale siebie już nie znamy, przez co czujemy do siebie negatywne emocje. W takich sytuacjach potrzebna jest terapia dla par, podczas której będziemy mogli przepracować ten problem z osobą, która będzie wiedzieć jak przeprowadzić rozmowę w taki sposób, żeby się porozumieć. Nawet w bardzo ciężkich sytuacjach możemy walczyć o to, żeby nasza relacja wróciła na swoje prawidłowe tory.

Kiedy potrzebujemy terapii dla par?

Bardzo dużo osób bagatelizuje problem, przez co zaczyna on się szybko rozwijać prowadząc do rozpadu relacji. Jeśli zaczynamy czuć się niepotrzebni, albo widzimy, że komunikacja staje się coraz cięższa, to terapia dla par jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Im wcześniej zaradzić problemowi, tym mniejsze konsekwencje w przyszłości nas spotkają.