Jak zagłuszyć podsłuch?

W dzisiejszych czasach, gdy większość umów biznesowych jest owiana ścisłą tajemnicą, poufne informacje mogą okazać się na wagę złota. Taki stan rzeczy spowodował, że coraz częściej w codziennej praktyce nieuczciwe firmy posuwają się do nielegalnego podsłuchiwania swoich kontrahentów lub konkurencyjnych firm. Jednocześnie informacja stała się towarem, który jest niezwykle dużo warty. Akcesoria szpiegowskie są dzisiaj tak łatwo dostępne, że trudno powiedzieć, że jakikolwiek podmiot nie jest narażony na inwigilacje przez osoby trzecie. Nie wymaga to zatrudnienia profesjonalistów, gdyż nabycie sprzętu podsłuchowego jest stosunkowo proste, nawet jeśli chodzi i bardzo zaawansowane urządzenia. Można jednak się przed tym samodzielnie bronić przy pomocy dedykowanych do tego urządzeń, takich jak zagłuszacze podsłuchów.

Czy podsłuch da się zagłuszyć?

Istnieje wiele metod na znajdowanie podsłuchów w pomieszczeniu, jednak zazwyczaj są one dość trudne we wdrożeniu. Samo odnajdywanie podsłuchów może potrwać wiele godzin jeśli chce się mieć pewność, że w okolicy nie ma na pewno żadnego mikrofonu. Jest to o tyle utrudnione, że urządzenia podsłuchowe są dzisiaj bardzo małe, a ponadto istnieje możliwość podsłuchiwania na znaczne odległości przy pomocy mikrofonów kierunkowych. Można sobie jednak z taką sytuacją poradzić dość łatwo, gdyż na rynku dostępne są zagłuszacze emitujące sygnał akustyczny uniemożliwiający nagranie dźwięku.

Akcesoria szpiegowskie – rodzaje zagłuszaczy

Specjaliści opracowali różne rodzaje zagłuszaczy, ale większość z nich działa podobnie. Emitują one w eter sygnał dźwiękowy, który nie jest uciążliwy dla ludzi, ale skutecznie nakłada się na dźwięk nagrywany przez mikrofony i wszelkiego rodzaju urządzenia podsłuchowe. W praktyce oznacza to, że dźwięk co prawda się nagra, ale będzie bezużyteczny, gdyż usłyszenie jakiejkolwiek rozmowy z tak pozyskanego nagrania będzie niemożliwe. Zagłuszacze można wykorzystywać w prywatnej praktyce i jest to całkowicie legalne, a także nie wymaga zaawansowanych umiejętności w posługiwaniu się tego rodzaju sprzętem.