Jakie jest zastosowanie armatki hukowej?

Armatka hukowa

Armatki hukowe już od pewnego czasu pojawiają się w ofercie najlepszych dystrybutorów, a mimo to widać, że wciąż budzą sporo pytań. Najwięcej z nich ma oczywiście związek z samym zastosowaniem tego typu rozwiązań. Do czego można wykorzystać armatkę hukową? W jakich zadaniach się sprawdzi? Tego i jeszcze kilka innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest armatka hukowa?

Można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku, zwłaszcza rolników, sadowników, czy właścicieli stawów rybnych. Wszystko dlatego, że armatka hukowa to skuteczny system odstraszania zwierząt. Produkowana jest wyłącznie z trwałych i solidnych surowców, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne, czy inne czynniki.

Najczęściej jest to stal, która dodatkowo jest ocynkowana i pomalowana. Nie znajdziemy tutaj żadnych elementów z tworzywa sztucznego, co wpływa na czas użytkowania urządzenia. Warto także zauważyć, że armatka hukowa jest prosta w obsłudze i nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności. Zasilana jest butlą z gazem propan-butan, zaś uruchamianie odbywa się poprzez odkręcenie zaworu na butli.

Sam strzał jest wyzwalany za pomocą iskry ze świecy i jego częstotliwość można regulować płynnie w zakresie od około 2 do 30 minut. Głośność maksymalna to około 120 decybeli, które można regulować poprzez wysunięcie lub wsunięcie teleskopowej lufy armatki.

Jakie jest zastosowanie armatki hukowej?

Armatka hukowa to bardzo niezawodne urządzenie, które znalazło szerokie zastosowanie. Na pewno bywa nieocenione w sadownictwie, czy ogrodnictwie, ponieważ potrafi odstraszać wszelkie ptaki, w tym nawet szpaki. Doskonale sprawdza się w sadach wiśniowych, czy czereśniowych. Do tego oczywiście na plantacjach truskawek, borówek, czy innych owoców lub warzyw, które są atakowane przez ptaki.

Jednak to dopiero początek, ponieważ również w rolnictwie przydaje się armatka hukowa, ponieważ odstrasza nie tylko ptaki, ale także dziki, sarny, czy inne zwierzęta, które zagrażają uprawom. Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że jej wsparcie bywa nieocenione na stawach i w hodowli ryb, ponieważ armatka odstrasza ptaki.

Warto jednak zauważyć, że to urządzenie, które nie wyrządza krzywdy zwierzętom. Armatka hukowa została tak opracowana, by je jedynie płoszyć, co skutecznie wspiera ochronę plonów, a niestety zarówno ptaki, jak i inne zwierzęta często im zagrażają.