Jakim sposobem najlepiej zamontować okna?

Tak naprawdę budowa własnego domu związana jest z wieloma pracami, a jeśli o czymś się zapomni to bardzo często nie da się już tego nadrobić czy poprawić. Właśnie z tego względu warto bardzo dokładnie przemyśleć każdą podejmowaną decyzję, aby później jej nie żałować. Doskonałym przykładem jest montaż okien – na dzień dzisiejszy można to zrobić na dwa sposoby. Jest to metoda klasyczna oraz ciepły montaż okien.

Co daje ciepły montaż okien?

Istnieje spora szansa, że nie wszyscy słyszeli o czymś takim, a zatem na początek powiedzmy sobie o tym co konkretnie, dzięki temu zyskamy. Przede wszystkim większą szczelność pomieszczeń. To z kolei może wpłynąć na nasze rachunki za ogrzewanie, które po prostu będą niższe. Co więcej do pomieszczeń nie będzie dostawało się aż tyle wilgoci przez co nie będzie pojawiał się grzyb na ścianach. Ze względu na te dwie korzyści jak najbardziej warto zdecydować się na zamontowanie okien w naszym domu wspomnianą metodą, gdyż na przestrzeni lat powinny być to spore oszczędności. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że koszt będzie wyższy niż w przypadku klasycznego montażu, jednak taka inwestycja powinna się nam szybko zwrócić. Więcej wskazówek pod adresem https://domszczelny.pl/

Jak przebiega sam montaż?

W rzeczywistości stosując tę metodę używa się trzech warstw izolacji, a nie tylko jednej jak ma to miejsce normalnie. Pierwsza zewnętrzna warstwa wykonywana jest z taśmy paroprzepuszczalnej oraz taśmy rozprężnej. Dzięki niej do naszych pomieszczeń nie przedostaje się woda czy zimne powietrze. Może mieć to znaczenie szczególnie podczas obfitych opadów deszczu czy silnych wiatrów. Kolejna warstwa to warstwa środkowa wykonywana z piany PUR – tak naprawdę jest ona izolatorem termicznym i akustycznym. Zawsze musi pozostawać sucha i jednocześnie umożliwiać przepływ nagromadzonej pary. Ostatnia z warstw to uszczelnienie wewnętrzne, którego głównym zadaniem jest zapobiegać temu, aby do warstwy środkowej nie przenikała para wodna oraz wilgoć z wnętrza pomieszczeń w domu.