Na co uważać po wykonaniu makijażu trwałego?

Makijaż trwały jest coraz bardziej popularny. Jeśli i Ty się na niego zdecydowałaś – mamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci przejść przez dni po jego wykonaniu obronną ręką – w oczekiwaniu na piękne efekty. W tym miejscu skupimy się na makijażu trwałym oczu.

Czego nie robić po zabiegu makijażu permanentnego oczu?

Nie należy nosić soczewek kontaktowych podczas zabiegu ani przez 24 godziny po. Zalecane jest także wziąć ze sobą z domu okulary przeciwsłoneczne – oczy mogą być wrażliwe na światło przez jakiś czas po tym, gdy zostanie na nich wykonany makijaż trwały oczu.

A czy jest coś o czym pamiętać przed zabiegiem?

Najlepiej nie maluj przez 2 dni oczu. Jeśli jakiś czas temu byłaś na przedłużeniu rzęs, nie przejmuj się tym, ale na razie odpuść sobie uzupełnianie – wiedząc, że zbliża się zabieg makijażu trwałego. Unikaj też stosowania na oczy takich kosmetyków, jak kremy, żele do oczu czy zmywanie makijażu za pomocą chusteczek nawilżających – podczas zabiegu ich drobinki mogą negatywnie wpłynąć na rezultaty. Zalecane jest również przerwać stosowanie odżywek do rzęs, na jakieś dwa miesiące przed zabiegiem. A jeśli masz za sobą jakikolwiek rodzaj zabiegi na oczach – skonsultuj się z lekarzem na temat tego, jak długo powinnaś czekać, zanim wykonasz makijaż trwały oczu. To bardzo ważne!