Na co zwracać uwagę kupując rolki damskie?

Jazda na rolkach już od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Jest to sport, dzięki któremu możemy aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi, dodatkowo rzeźbiąc swoją sylwetkę i zrzucając nadprogramowe kilogramy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując damskie rolki.

Jak dobrać rozmiar rolek?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze rolek jest ich rozmiar. Można znaleźć rolki regulowane, takie jak rolki damskie k2 oraz tradycyjne, w których rozmiar jest bardzo istotny. Musimy pamiętać, że jest to bardzo ważny parametr, dlatego nie powinniśmy kierować się wyłącznie rozmiarem, lecz zawsze zmierzyć dany model. Warto mieć na uwadze, że rolka musi idealnie być dopasowana do stopy, gdyż w przeciwieństwie do butów – rolki się nie rozciągają. Źle dobrany rozmiar może skutkować otarciami i odciskami. Dlatego też do przymierzania rolek powinniśmy założyć skarpetki, w których będziemy odbywać treningi. Po założeniu rolki na nogę i właściwym jej zapięciu należy ocenić, czy nie czujemy żadnego dyskomfortu ani ucisku.
Wybór odpowiednich rolek nie jest łatwą sprawą. Osoba początkująca może się gubić w nazewnictwie i przeznaczeniu każdego z rodzajów. Znaleźć możemy rolki rekreacyjne, które przeznaczone są do spokojnej, mało intensywnej jazdy. Innym rodzajem są rolki hokejowe, które są bardziej wytrzymałe i jak nazwa wskazuje – przeznaczone do gry w hokeja. Na rynku znajdziemy również modele szybkościowe, które przeznaczone są dla osób, które lubią szybką jazdę, oraz rolki agresywne, które nadają się do zjazdów po murkach, poręczach, itp.

Dlaczego warto wybrać rolki damskie K2?

Jedną z propozycji, którą oferują różne sklepy stacjonarne i internetowe, są rolki K2. Firma ta posiada szeroki wybór rolek przeznaczonych dla osób dorosłych- znaleźć można modele damskie i męskie, oraz dziecięce. Duża gama wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Modele te wyróżniają się wysoką jakością oraz nowoczesnymi technologami, których celem jest zapewnienie maksymalnej wygody i komfortu podczas jazdy. Wkładki wewnętrzne, które znajdziemy w produktach K2, zapewnią nam nie tylko komfort, ale też stabilną jazdę. Dzięki nim stopa nie poci się, przez co użytkowanie rolek jest niezmiernie wygodne.