Przeniesienie firmy do Czech

Wiele osób ostatnimi czasy zastanawia się, jak przenieść firmę do Czech. Wszystko dlatego, że prowadzenie działalności w Polsce wiąże się z ogromnymi kosztami, których mniejsi przedsiębiorcy często nie mogą udźwignąć. Okazuje się, że prowadzenie firmy za granicą często jest zwyczajnie tańsze. Jak się do tego zabrać?

Jak otworzyć firmę w Czechach?

Jak w każdym innym kraju, tak i w Czechach, nie da się uniknąć koniecznych formalności przy zakładaniu firmy. Niemniej jednak przy wyborze najpopularniejszego rodzaju działalności, jakim jest firma jednoosobowa, wszystkie wymagane czynności da się wykonać w jeden dzień.

Jeśli chodzi o niezbędne dokumenty, jakie trzeba dostarczyć przy zakładaniu firmy w Czechach, będą to: dowód osobisty, zgłoszenie rejestracyjne, zaświadczenie z KRK o niekaralności, zaświadczenie o tytule własności lub prawie do użytkowania lokalu, w którym będziesz prowadził firmę, a także potwierdzenie uiszczenia opłaty administracyjnej.

Co ważne, niezbędne dokumenty można wysłać listownie bądź mailowo – jeśli jest się posiadaczem podpisu elektronicznego. Jeśli dokumenty będą dostarczone w sposób prawidłowy, rejestracja firmy następuje zazwyczaj kolejnego dnia.

Jeśli chodzi o koszty, założenie jednoosobowej działalności jest stosunkowo tanie i kosztuje w granicach tysiąca koron czeskich. Założenie spółki wiąże się z kosztami rzędu dziesięciu tysięcy.

Dlaczego warto przenieść firmę do Czech?

Czeski system podatkowy jest o wiele bardziej zrozumiały i przejrzysty, niż polski. Dodatkowo, koszty prowadzenia biznesu są znacznie korzystniejsze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak przenieść firmę do Czech?

Założenie firmy w Czechach powinny przede wszystkim rozważyć osoby przed 25 rokiem życia. Kraj ten bowiem oferuje naprawdę korzystne ulgi dla młodych przedsiębiorców.

Warto także wspomnieć o tym, co jest jeszcze jedną zaletą prowadzenia firmy w Czechach. Otóż, nastawienie urzędników. Czescy są nastawieni na pomoc przedsiębiorcy i rozwiązywanie jego problemów. Jak to wygląda w Polsce – niestety, nie trzeba mówić nikomu.